Polimer Duvar Çıtası

“Polimer duvar çıtası,” bir yapı malzemesidir ve genellikle iç mekanlarda duvarların ve tavanların kenarlarını, köşelerini veya diğer yüzey birleşim yerlerini estetik bir şekilde bitirmek için kullanılır. Polimer duvar çıtaları, polimer adı verilen sentetik bir malzemeden yapılmıştır. Polimer, genellikle plastik veya reçine bazlı bir malzeme türüdür ve hafif, dayanıklı ve kolay şekil alabilen özelliklere sahiptir.

Polimer duvar çıtaları, geleneksel ahşap, beton veya metal çıtalara alternatif olarak tercih edilebilirler. İç mekan dekorasyonunda ve inşaat projelerinde kullanılmak üzere farklı renk ve desen seçenekleri sunulabilirler.

Avantajları arasında kolay montaj, çeşitli tasarım seçenekleri, nem ve böcek direnci gibi özellikler yer alır. Ayrıca, boyut ve şekil açısından farklı ihtiyaçları karşılamak üzere çeşitli tipleri bulunur. Yüzeydeki çizikleri, kusurları ve boşlukları kapatmak için de kullanılabilirler.

Gergi Tavan

Gergi tavan bir çok alanda fonksiyonel olarak kullanılmaktadır. Yeni binalar veya yenilenme ihtiyacı olan konutlar, ofisler, güzellik merkezleri, oteller, kafeler, barlar, mağazalar, restaurantlar, okullar, hastaneler, kapalı yüzme havuzları, müzeler, hastaneler, muayenehaneler, AVM ve hava alanları gibi birçok yer bu dekorasyon yöntemi ile estetik, keyifli ve yaratıcı yaşam alanlarına dönüşür.

Gergi tavan sistemleri çeşitlerine göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır:

  • Dijital Baskı Gergi Tavan
  • Lake Doku Gergi Tavan
  • Transparan Gergi Tavan
  • 3D Baskı Gergi Tavan

LED Aydınlatma

LED aydınlatmalar düşük enerji tüketimleri, uzun ömürlü olmaları, sağlamlıkları, küçük boyutları ve hızlı açılıp kapanabilme özellikleri ile geleneksel ışık kaynaklarına göre bir çok avantajı sağlamaktadır. LED (yani açılımıyla Light Emitting Diode, Türkçesi Işık Yayan Diyot), yarı-iletken, diyot temelli, ışık yayan bir elektronik devre elemanıdır. LED ampuller; normal görünür ışık, morötesi, kızılötesi gibi çeşitli dalga boylarında, yüksek parlaklıkta ışık verebilmektedir. 
 
Dışarıya ısı vermemeleri sayesinde düşük enerji tüketmelerine ek olarak, kumaş ya da kağıt türü çabuk ısınıp alev alabilecek malzemelerle de diğer ampul çeşitlerine göre çok daha güvenli bir şekilde kullanılabilen LED aydınlatmalar, evde hoş bir ambiyans yaratmak için bire birdir.